Slovníček pojmů

vivisekce – doslova „řezat za živa“, dnes se často používá obecně pro označení pokusů na zvířatech

humánní vzdělávání – etický a smysluplný způsob vzdělávání, které nevyužívá zvířata jen jako materiál

Humánní kosmetický standard (HCS) – certifikát pro kosmetiku netestovanou na zvířatech včetně jednotlivých složek - odkaz

Humánní standard pro prostředky pro domácnost (HHPS) – certifikát pro prostředky pro domácnost netestované na zvířatech včetně jednotlivých složek – odkaz

toxicita – jedovatost, škodlivost látky pro organismus

validace – schválení nové metody, která může být používána pro testování látek a výzkum nemocí; validaci provádí Evropské centrum pro validaci alternativních metod (ECVAM).

Aktuality

Ochránci zvířat odsuzují rozhodnutí mauricijské vlády, která povolila pokusy na zvířatech

Mauricijská vláda rozhodla o tom, že bude na Mauriciu nově možné provádět pokusy na zvířatech. Tímto rozhodnutím ještě více utrpí populace primátů na ostrově.

více

Pomozte zastavit pokusy na psech v Japonsku

Vyšetřování organizace Cruelty Free International ukázalo, že v Japonsku jsou každý rok stovky psů použity pro výuku studentů veterinárního lékařství. Psi jsou podrobeni zbytečným chirurgickým zákrokům a mnoho z nich následně zabito.

více

Brigitte Bardot vyzvala Air France k ukončení transportů opic do laboratoří

Bývalá modelka, zpěvačka a herečka Brigitte Bardot se připojila k Evropské koalici za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) a dopisem vyzvala společnost Air France k tomu, aby se stejně jako jiné aerolinky přestala podílet na obchodování s primáty.

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

tvorba webových stránek ANTstudio.cz