Jak pomoci

- je-li to možné, nekupujte zboží testované na zvířatech (seznam netestované kosmetiky a prostředků pro dom. naleznete na www.netestovanonazviratech.cz)

- při výuce odmítněte pitvu či jakýkoliv pokus na zvířeti a požádejte o alternativu – máte na to ze zákona právo

- pokud studujete školu, kde se provádějí pokusy na zvířatech a chtěli byste to změnit, kontaktujte nás

- pomozte nám s distribucí informačních materiálů o pokusech na zvířatech (pište si o ně na materialy@svobodazvirat.cz)

- podepište petici za zákaz testování čisticích prostředků na zvířatech a zapojte se do shánění dalších podpisů. Petici a další informace najdete na www.svobodazvirat.cz/zapojte-se/zametteskrutosti/.

- pište firmám, které využívají zvířata, proč odmítáte jejich výrobky

- informujte sami sebe a vaše okolí o pokusech na zvířatech a alternativních metodách

- zajistěte místo ve Vašem městě hojně navštěvované lidmi (školy, knihovny, kluby, magistrát aj.) pro naši výstavu o pokusech na zvířatech a alternativních metodách - rádi vám ji zdarma půjčíme - jedná se o 8 panelů o rozměrech 100x70cm na výšku, panely jsou k zavěšení. V případě zájmu prosím pište na e-mail vystavy@svobodazvirat.cz

- podpořte naši kampaň finančně - z velké části právě díky lidem, kteří podporují kampaň Za nahrazení pokusů na zvířatech, můžeme informovat veřejnost, prosazovat změny v zákonech aj. Budeme vděčni za každý příspěvek. Číslo sbírkového účtu: ČSOB - 235 379 860/0300. Také můžete přispět prostřednictvím platební karty.

 

Podpořit nás můžete také prostřednictvím dárcovských SMS:

 

Více informací o možnostech platby najdete zde.

 

 

- pomozte nám aktivně dělat kampaň Za nahrazení pokusů na zvířatech - například překlady informačních materiálů z cizích jazyků, vyhledáváním informací atd. - v tom případě napište, co nám můžete nabídnout

- zapojujte se do internetových diskusí o pokusech na zvířatech, můžete v nich uvést i odkaz na tyto stránky

- pište médiím, aby informovala o pokusech na zvířatech

- napište své oblíbené značce kosmetiky nebo prostředků pro domácnost a požádejte ji, aby se připojila ke schématu HCS/HHPS - pokud projeví zájem o etickou stánku výrobků dostatečný počet lidí, je pravděpodobné, že společnost zváží možnosti tohoto certifikátu. Vzorový dopis (v češtině a angličtině) naleznete v dokumentu na konci stránky. U nás je samozřejmě žádoucí psát česky českým výrobcům, ale pokud chcete oslovit i zahraniční značky, použijte dopis v anglickém jazyce a zašlete jej na adresu sídla firmy v cizině.

- napište výrobcům botoxu, jehož každá dávka je testována na zvířatech, a požádejte je, aby začali používat alternativní metody. Více informací a vzorové dopisy najdete zde.

- na svých cestách nelétejte s aerolinkami, které přepravují primáty do laboratoří. Jejich seznam najdete zde. Těmto leteckým společnostem také můžete napsat a požádat je, aby ukončily transporty opic. Vzorový dopis a kontakty najdete zde. Momentálně probíhá kampaň proti společnosti Air France. Petici proti transportům opic do laboratoří touto společností můžete podepsat na této stránce.

- podpořte vlastní iniciativou akce za nahrazení pokusů na zvířatech (např. v Den laboratorních zvířat - 24. dubna). Například můžete ve svém městě uspořádat informační stánek - rádi Vám pošleme materiály či poradíme, jak na to

- přidejte na své internetové stránky odkaz na webové stránky Svobody zvířat nebo stránky jejích projektů a kampaní (www.svobodazvirat.cz, www.pokusynazviratech.cz, www.netestovanonazviratech.cz, www.dafcr.cz, , www.obchodbezkozesin.cz, www.protisrsti.cz, www.cirkusybezzvirat.cz)

- Máte-li možnost a zájem umístit některý z našich bannerů na své webové stránky nebo blog, prosím kontaktujte nás na e-mailu info@svobodazvirat.cz.

- staňte se členem Svobody zvířat - členové zdarma dostávají 4x ročně tištěný zpravodaj, každý měsíc emailový newsletter a mají 10% slevu v našem e-shopu a v dalších obchodech. Další informace o členství

- další možnosti, jak se zapojit do ochrany zvířat, naleznete zde

Aktuality

Klidné Vánoce a vše dobré do nového roku 2019

Vážení přátelé, rádi bychom Vám poděkovali za Vaši podporu v náročném roce 2018. Byl to úspěšný...

více

Ipsen přestal testovat Botox na zvířatech!

Společnost Ipsen získala povolení používat pro testování Botoxu v EU a ve Švýcarsku metodu založenou na lidských buňkách. Tato metoda nahradí tradiční test na myších.

více

Popularita výrobků bez krutosti roste

Tisková zpráva Svobody zvířat vydaná u příležitosti Světového dne laboratorních zvířat

více

© Všechna práva vyhrazena Svoboda zvířat - text s kw na home

Tvorba webových stránek na míru ANTstudio.cz